Назад

Рекомендації учням щодо уникнення булінгу:

Рекомендіції учням:

1.Намагайся підтримувати стосунки з усіма в колективі

2.Не розпускай плітки, а почувши плітку не переказуй її іншим

3.Відстоюй свою думку, не дозволяй принижувати себе

4.Підтримуй традиції колективу

5.Бери участь у колективних заходах

6.Якщо виникають проблеми у стосунках з однолітками або вчителями, звернися до дорослих яким ти довіряєш(до класного керівника, шкільного психолога, соціального педагога).

 

Поради дітям:

1.Уникай агресора та перебувай в товаристві друзів. Не заходь у туалет, якщо кривдник знаходиться там, не ходи в роздягалку коли нікого немає поруч. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не лишатись наодинці з недругом.

2.Стримуй гнів. Розхвилюватись у зв’язку із знущанням природно, але сам цього й домагаються агресори. Це дає їм змогу відчувати себе сильнішими.

Намагайся не реагувати плачем, не червоній та не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка давати відсіч. Іноді корисно практикувати стратегію приведення себе в повну рівновагу, наприклад, рахувати до десяти, записувати гнівні слова на аркушів паперу, робити глибокий вдих або просто іти геть. Іноді треба робити непроникний вираз обличчя(посмішка або сміх можуть провокувати агресора на нові третирування).

3.Дій хоробро, уходь та ігноруй агресора. Твердо і чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернись та піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість або вдавай що захоплений бесідою мобільному телефону. Ігноруючи кривдника,  показуєш що він тобі байдужий. Імовірно він втомиться діставати тебе.

4. Усунь провокаційні фактори. Якщо від тебе вимагають грошей на обід, приноси його із собою, кажи, що батьки не дають тобі грошей. Якщо він намагається відібрати твої цінні речі – не бери їх до школи.

5.Розкажи  дорослим про знущання. Вчителі, психолог, соціальний педагог, директор школи, батьки допоможуть припинити знущання, а в разі їх систематичності – звернуться до компетентних органів захисту прав дитини.

6.Поговори з тим кому довіряєш: із працівниками школи, братом, сестрою або другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, які допоможуть виправити ситуацію та відчути себе менш самотнім.

 

Якщо ви зазнали булінгу(цькування)

1.Не протиставляй себе колективу. Намагайся бути доброзичливим навіть з агресивно налаштованими до тебе членами колективу

2.Не принижуй інших: не обзивайся, не провокуй бійки, не погрожуй

3.Захищайся: твердо не переходячи в атаку, не дозволяй принижувати себе, показуй що здатен захистити себе сам

4.Наберися терпіння: те, що відбувається не триватиме довго.

5.Розбирайся у причинах, але не займайся самознищенням, не звинувачуй себе ні в чому

6. Говори впевнено, але тактовно, коли розмовляєш з булером, стій прямо, поводься спокійно, не бійся, не кричи та тим більше не вчиняй бійку.
Кажи “Ні” і  не почувай себе винним.

7. Шукай підтримки у працівників школи, друзів, батьків. Вони допоможуть тобі вистояти.

8. Не мовчи! Розкажи про знущання та насильство над собою. Це допоможе швидше припинити протиправні дії.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

КОРИСНІ матеріали

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Рекомендації учням щодо уникнення булінгу: